Śląski Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela

Witamy na stronie internetowej
Śląskiego Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela !

08.10.2011, VII Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Zlot, który odbędzie się pod hasłem "RATUJMY MAŁE SZKOŁY" 8 października w ośrodku Caritas w Poniku koło Janowa, około 35 km od Częstochowy.
Każdy oddział zgłaszający się do udziału w Zlocie będzie proszony o przygotowanie prezentacji multimedialnej na jeden z wybranych tematów, które zostaną umieszczone na stronie internetowej Okręgu Śląskiego ZNP oraz na stronie internetowej Śląskiego Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela na początku września. Na tych stronach zamieszczone zostaną też program Zlotu, numery kont bankowych i koszt Zlotu. Ewentualny nocleg na terenie ośrodka płatny dodatkowo. Ośrodek dysponuje domkami letniskowymi (4-5 osobowymi), z aneksem kuchennym i łazienką (bardzo ładne, czyste, świeżo po remoncie i wygodne). Koszt wynajęcia domku to ok. 30-40 zł za osobę. Przy zgłaszaniu uczestników, proszę zaznaczyć, czy będziecie chcieli skorzystać z noclegu, zarezerwujemy wtedy odpowiednią ilość domków, ale opłatę za nie uiścicie przy wyjeździe we własnym zakresie.

Adres ośrodka:
Osrodek Wypoczynkowy Caritas
Ponik, ul. Wczasowa 5
42-235 Janów
www.ponik.caritas.czest.pl
Dodatkowych informacji udziela Magda Ceglarek - mailem (magda.ceglarek@gmail.com) lub telefonicznie (787052966).

10-12.06.2011

Członkowie Śląskiego Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela i Centralnego Klubu Młodego Nauczyciela Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkali się w zakopiańskim Nauczycielskim Centrum Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym ZNP na Ciągówkach, by jeszcze przed przerwą wakacyjną rozmawiać o kondycji polskiej oświaty i problemach, z którymi spotykają się młodzi nauczyciele w swojej pracy zawodowej.
Weekend 10 – 12 czerwca 2011 roku upłynął na dyskusji związanej z aktywnością młodych związkowców. Nauczyciele uczestniczyli w czterech modułach szkoleniowych, których tematem były: ewaluacja w nowym nadzorze pedagogicznym, praca z trudną młodzieżą, mobbing w oświacie oraz przygotowanie do zakładania Klubów Młodego Nauczyciela. Nie zabrakło też czasu na wspólną integrację i wymianę doświadczeń.
Gościem specjalnym wyjazdu szkoleniowego młodych nauczycieli był Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Mimo przyjaznej atmosfery, po owocnym weekendzie trzeba było wrócić do ostatnich szkolnych obowiązków. Jednak nowy rok szkolny przyniesie młodym nauczycielom nowe zadania i okazję do aktywnej działalności związkowej.

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Przewodnicząca ŚOKMN
Aneta Mastalerz


22.03.2011

22 marca 2011 roku - na wniosek ostatniej Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej Centralnego Klubu Młodego Nauczyciela - Zarząd Główny zmodyfikował treść Regulaminu działania Klubów Młodego Nauczyciela ZNP. Z nową treścią regulaminu można zapoznać się tutaj .


01.10.2010

1 października 2010 roku w Warszawie odbyły się obchody 105-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego. Śląski Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela miał w tychże obchodach również ważną rolę. Przemówienie w ramach "Spotkania pokoleń" wygłosiła Przewodnicząca Śląskiego Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela Kol. Aneta Mastalerz. O obchodach można przeczytać na stronie internetowej Zarządu Głównego, natomiast kilka pamiątkowych fotografii znajdziecie tutaj .


25.09.2010
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom VI Ogólnopolskiego Zlotu Młodych Nauczycieli, który odbył się 25 września br. Młodzi nauczyciele wraz z pozostałymi uczestnikami Zlotu sformułowali przesłanie:


Przesłanie VI Ogólnopolskiego Zlotu Młodych Nauczycieli
Janów, dn. 25 września 2010


Podążając za prekursorem edukacji na tutejszych ziemiach, w 700 rocznicę urodzin króla Kazimierza Wielkiego, my nauczyciele XXI wieku kontynuujemy rozpoczęte dzieło, dotyczące szeroko rozumianej edukacji dla dobra naszej ojczyzny.
Zobowiązujemy się do kształtowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu, kultywowania tradycji oraz rozwijania godnych postaw społecznych.

Na naszej stronie znajdziecie również kilka pamiątkowych fotografii ze Zlotu - znajdują się one tutaj.

 ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 alasek@znp.edu.pl